Bali - pogoda, klimat, waluta. Na odkrycie czeka Świątynia Uluwatu, Singaraja i Ubud i inne informacje.

Ubud – kulturalna stolica Bali

in Bali

Ubud to jedno z najpopularniejszych ośrodków turystycznych na Bali, a także kulturalne i rzemieślnicze serce wyspy. Można tu zobaczyć zarówno starożytne świątynie, majestatyczne pałace czy muzea jak i gwarne, tętniące życiem ulice pełne restauracji, sklepów, kramów i warsztatów oferujące różnego rodzaju tradycyjne wyroby.

Tradycyjny balijski taniec

in Bali

Taniec stanowi nieodłączny element kultury Bali i jedną z najważniejszych dziedzin tradycyjnej sztuki balijskiej. Każdy turysta, który odwiedza tę indonezyjską wyspę powinien choć raz zobaczyć ten niezwykły i bardzo efektowny spektakl z udziałem pięknych tancerek w bajecznie kolorowych szatach, poruszających się z wdziękiem w rytm muzyki gamelanu.

Ślub na Bali

in Bali

Jeśli pragniecie się pobrać, ale nie odpowiada Wam klimat typowych polskich wesel, jeśli wolicie wydać pieniądze na egzotyczną podróż, zamiast na strawę i alkohol dla gości, może zainteresuje Was pomysł zaślubin na Bali?

Singaraja – klejnot północy

in Bali

Z każdym rokiem tę indonezyjską wyspę odwiedza coraz większa liczba turystów. Pobyt nie kończy się tylko na stolicy – Denpasar czy popularnym kurorcie Kuta. Jednym z miast wartych wizyty jest Singaraja na północy Bali.

Rupia indonezyjska

in Bali

Czy Ty także zastanawiasz się, jaka waluta obowiązuje na wyspie Bali? Jeśli tak, spieszymy z pomocą! Bali jest wyspą położoną w archipelagu Małych Wysp Sundajskich i należącą do Indonezji, wobec czego używaną tu walutą jest rupia indonezyjska o międzynarodowym kodzie walutowym IDR i symbolu Rp.

Pamiątki z Bali

in Bali

Najpiękniejszą pamiątką z każdego wyjazdu są wspomnienia i zrobione przez nas zdjęcia, ale warto też się pokusić na kupienie kilku rzeczy. Bali słynie z lokalnego rzemiosła.

Najciekawsze atrakcje na Bali

in Bali

Bali przyciąga turystów swa niesamowitą kulturą i pięknym, egzotycznym krajobrazem. Malowniczo położone świątynie, rajskie plaże, parki pełne egzotycznych roślin i zwierząt, zieleń pól ryżowych i surowość wulkanicznego krajobrazu Mount Batur. To wszystko i wiele, wiele więcej czeka na turystów, którzy wybiorą Bali na cel swojej podróży.

Kuta – raj surferów

in Bali

Kuta jest jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych na Bali. To miasto pełne hoteli, klubów, galerii handlowych i barów tętni życiem o każdej porze dnia i nocy.

Kiedy jechać na Bali?

in Bali

Bali jest wyspą należącą do Indonezji i leży na ósmym stopniu szerokości południowej na Oceanie Indyjskim. Indonezja posiada dużą ilość różnych wysp, z których każda wykazuje charakterystyczny dla siebie klimat. Bali jest jedną nich.

Kawa Kopi Luwak z Bali

in Bali

Smakoszom małej czarnej nie trzeba przedstawiać tego gatunku kawy. Nie oszukujmy się, nie jest to kawa dla każdego. Kopi Luwak to smak luksusu. W Polsce mała filiżanka kawy kosztuje średnio… 100 zł!

Denpasar – serce Bali

in Bali

Stolicą i najbardziej zaludnionym miastem indonezyjskiej wyspy Bali jest Denpasar. Miasto położone jest w południowej części wyspy. Jest to główny ośrodek ekonomiczny, administracyjny oraz kulturalny Bali.

Bali – wymarzone wakacje w Indonezji

in Bali

Bali jest jedną z 17 tysięcy indonezyjskich wysp. Niesamowita kultura i rajska sceneria sprawią, że każdy, kto chociaż raz odwiedzi to wyjątkowe miejsce, będzie chciał tu powrócić.