Bali przyciąga turystów swa niesamowitą kulturą i pięknym, egzotycznym krajobrazem. Malowniczo położone świątynie, rajskie plaże, parki pełne egzotycznych roślin i zwierząt, zieleń pól ryżowych i surowość wulkanicznego krajobrazu Mount Batur. To wszystko i wiele, wiele więcej czeka na turystów, którzy wybiorą Bali na cel swojej podróży.

Bali | Światynia Tanah Lot

Bali | Światynia Tanah Lot (Bali, Indonesia by Thomas Depenbusch (Depi) na licencji CC BY 2.0)

Aquapark Waterbom w Kuta

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich rodziców z dziećmi. Aquapark w Kuta oferuje wiele wspaniałych, szalonych zjeżdżalni i ślizgawek. Waterbom otwarty jest codziennie od 9.00 do 18.00, w bilet wstęp na cały dzień to koszt 31 USD dla dorosłych i 19 USD dla dzieci.

Świątynia Pura Luhur Uluwatu

Jedną z największych atrakcji na Bali jest niezwykła świątynia znajdująca się na słynącym z doskonałych plaż i miejsc idealnych do surfowania, półwyspie Bukit. Sanktuarium zostało wzniesione na szczycie skalistego klifu, 70 m powyżej poziomu oblewających go wód. Każdy kto postanowi się wspiąć, zostanie wynagrodzony przepięknym widokiem na Ocean Indyjski.

Świątynia Pura Tanah Lot

Zbudowana na skale wyrastającej z oceanu świątynia Tanah Lot jest kolejną (jedną z siedmiu) morską świątynią związanych z balijską mitologią i stanowi prawdziwą wizytówkę Bali. Dostać się do niej można tylko w czasie odpływu, gdyż o innej porze wysoki poziom wody odcina ją całkowicie od stałego lądu.

Kuta Beach

Kuta to jedno z najpopularniejszych miejsc na Bali, oferujące odwiedzającym je turystom liczne atrakcje, bary, kawiarnie kluby i sklepy. Sama plaża słynie z doskonałych warunków do uprawiania surfingu, szalonych imprez i zjawiskowych zachodów słońca.

Bali | Kuta Beach

Bali | Kuta Beach (Bali – Kuta by William Cho na licencji CC BY-SA 2.0)

Sanur Beach

To kolejna bardzo popularna plaża na Bali położona niedaleko Denpasar. Każdy, kto ma w planach nurkowanie bądź snurkowanie (nurkowanie bez akwalungu) powinien tu zawitać, gdyż w pobliżu Sanur Beach znajduje się kilka doskonałych do tego celu miejsc. Podobno wschody słońca jakie można podziwiać na Sanur Beach nie mają sobie równych na całej wyspie.

Mount Batur

Mount Batur (Gunung Batur) to wznoszący się na wysokość 1700 m n.p.m aktywny wulkan znajdujący się w północno-wschodniej części Bali. Wspinaczka na szczyt, zwłaszcza kończąca się podziwianiem zjawiskowego wschodu słońc jest jedną z największych atrakcji tego regionu. Trasa na szczyt jest dobrze wytyczona i należy do dość łatwych, a po drodze podziwiać można leżące w kalderach wioski i Jezioro Batur.

Bali | Wulkan Mount Batur

Bali | Wulkan Mount Batur (by adliwahid na licencji Pixabay)

Podglądanie delfinów w Lovina

Leżąca niedaleko miasta Singaraja, plaża Lovina to jedno z najlepszych miejsc na świecie, by podziwiać dziko żyjące delfiny! Łodzie zabierające turystów w rejs, wypływają z portu jeszcze przed świtem, lecz mimo to nie brakuje chętnych, by podziwiać niezwykłe popisy tych morskich ssaków.

Kontakt z naturą w balijskich parkach

Na Bali znajduje się kilka ciekawych parków przyrodniczych, które z pewnością warto odwiedzić, a wizyta w nich będzie wspaniałą atrakcją dla całej rodziny. Pierwszy z nich to Bali Bird Park mieszczący się w pobliżu wioski Singapadu. Obszar 2 ha parku zamieszkuje wiele rzadkich gatunków ptaków typowych dla tego regionu świata i nie tylko. Inną ciekawą propozycją jest leżący w dystrykcie Gianyar, Safari Marine Park. Na terenie parku podziwiać można setki rzadkich gatunków zwierząt pochodzących z Indonezji, Indii i Afryki. Na najmłodszych turystach z pewnością ogromne wrażenie zrobi także wizyta w Jalan Elephant Safari Park leżącym niedaleko miejscowości Kuta, gdzie mieszka około 30 sumatrzańskich słoni, a także wycieczka do małpiego gaju, czyli Sacred Monkey Forest Sanctuary w Ubud – lasu zamieszkiwanego przez makaki.

Bali | W Małpim Gaju mieszka około 300 makaków

Bali | W Małpim Gaju mieszka około 300 makaków (by KJBennett2017 na licencji Pixabay)


Zakupy w Sukawati

Jeśli planujemy przywieźć z podróży oryginalne przedmioty i pamiątki to koniecznie musimy zajrzeć na tradycyjny targ w Sukawati. Kupić tu można tradycyjne balijskie ubrania i wyroby, jak Batik.

Garuda Wisnu Kecana

Położony na półwyspie Bukit i zajmujący obszar 240 ha park kulturowy to prawdziwie niezwykłe miejsce, przybliżające kulturę Indonezji. Już od progu wejścia turystów witają balijscy muzycy i tancerze. Także w środku, na specjalnie zaaranżowanej scenie, można oglądać przedstawienia teatralne i występy tancerzy. Prawdziwym symbolem parku jest stojący na wzgórzu Ungggasan, 20-metrowy posąg boga Vishnu.

Tegallalang Rice Terraces, czyli pola ryżowe w okolicy Ubud

Pola ryżowe położone niedaleko wioski Tegallalang to niezwykłe miejsce i obowiązkowy punkt na trasie zwiedzania Bali dla wszystkich amatorów fotografii i pięknych widoków. Niezwykle soczyście zielony krajobraz zachwyca swoim pięknem. Zbocza doliny uformowane są w długie, ciągnące się terasy obsiane ryżem. Do ich nawadniania balijscy rolnicy stosują system irygacyjny, znany na wyspie już w starożytności, zwany „subak".

Bali | Pola ryżowe w okolicy Ubud

Bali | Pola ryżowe w okolicy Ubud (Bali – Rice terrace by William Cho na licencji CC BY-SA 2.0)

Zainteresują Cię również

10 miejsc, które koniecznie musisz zobaczyć na Krecie 10 miejsc, które koniecznie musisz zobaczyć na Krecie
Kreta to nie tylko gorące morze i piaszczyste plaże. Jest tu też wiele zabytków i atrakcji, które szczególnie warto...
 20 rzeczy, które koniecznie musisz zrobić w Turcji! 20 rzeczy, które koniecznie musisz zrobić w Turcji!
Turcja – magiczny kraj położony w Azji i Europie. Zachwyca wspaniałymi zabytkami, bogatą kulturą, przepyszną...
Top 10 darmowych atrakcji w Stambule Top 10 darmowych atrakcji w Stambule
Stambuł to wspaniałe miasto położone na dwóch kontynentach. Przez wielu nazywane kulturalną stolicą Turcji....
10 potraw i przysmaków, które warto spróbować w Portugalii 10 potraw i przysmaków, które warto spróbować w Portugalii
Portugalia słynie z wyśmienitej, bardzo różnorodnej kuchni. Będąc tam, chciałoby się spróbować wszystkiego, ale...
Teby – starożytne miasto Teby – starożytne miasto
Na początek warto pamiętać o tym, że starożytne Teby to dzisiejszy Luksor i jego okolice, do których zalicza się m...
Oslo – miasto Wikingów Oslo – miasto Wikingów
Stolicą i największym miastem Norwegii jest Oslo. Położone jest nad Oslofjordem. Zajmuje powierzchnię 454,03 km² i...