Gran Canaria - najsłynniejsza z Wysp Kanaryjskich

Gran Canaria – jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów. Najsłynniejsze miejsce archipelagu Wysp Kanaryjskich zauroczy nas błękitem wód, piaszczystymi plażami oraz wspaniałym słońcem.

Las Palmas de Gran Canaria

Las Palmas de Gran Canaria jest stolicą i największym miastem Wysp Kanaryjskich. Położone jest w północno-wschodniej części wyspy Gran Canaria na wysokości 8 m n.p.m.

Plaże Gran Canarii

Gran Canaria, to niezwykła wyspa położona na Oceanie Atlantyckim. Posiada aż 236 km linii brzegowej, w tym 60 km plaż. Która z nich jest najpiękniejsza?

Bali – wymarzone wakacje w Indonezji

in Bali

Bali jest jedną z 17 tysięcy indonezyjskich wysp. Niesamowita kultura i rajska sceneria sprawią, że każdy, kto chociaż raz odwiedzi to wyjątkowe miejsce, będzie chciał tu powrócić.

Miasto Krk w Chorwacji

in Krk

Stolicą wyspy Krk jest miasto o tej samej nazwie. Zajmuje ono niemal jedną czwartą powierzchni wyspy. Jest do to doskonałe miejsce dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek.

Santorini - raj na Morzu Egejskim

Santorini, pradawny wulkan na Morzu Egejskim, dziś – magiczna wyspa przyciągająca rzesze turystów. Poczujemy tu unoszący się zapach siarki oraz lekkie drżenie, ale nie bójmy się. Największy wybuch miał miejsce około 3500 lat temu.

Singaraja – klejnot północy

in Bali

Z każdym rokiem tę indonezyjską wyspę odwiedza coraz większa liczba turystów. Pobyt nie kończy się tylko na stolicy – Denpasar czy popularnym kurorcie Kuta. Jednym z miast wartych wizyty jest Singaraja na północy Bali.

Fira – tętniąca życiem perełka Santorini

Fira jest największym miastem i stolicą Santorini. Położona jest po zachodniej stronie wyspy, na krawędzi starożytnego wulkanu. Jest to tętniące życiem miasto, które warto odwiedzić o każdej porze roku.

Kiedy jechać na Lanzarote?

desmetjesLanzarote jest najbardziej wysuniętą na północ i wschód wyspą z archipelagu Wysp Kanaryjskich. Przed nią leży tylko kilka małych, niezamieszkałych wysepek, m.in. La Graciosa.

Sycylia – największa wyspa Morza Śródziemnego

Słoneczne, tętniące życiem Palermo, święta Rozalia Sycylijska, górująca nad wyspą, majestatyczna Etna, flaga z Meduzą i oczywiście... mafia – z tym zwykle kojarzy nam się Sycylia – największa wyspa Morza Śródziemnego i jeden z najpiękniejszych zakątków Włoch.

Waluta na Lanzarote

Jaka waluta obowiązuje na Lanzarote? Ta jedna z egzotycznych wysp zagubionych na oceanie Atlantyckim, zaledwie 125 km od wybrzeży Afryki jest wyspą należącą do Hiszpanii. Obowiązującą walutą jest więc euro.

Waluta Grecji - Euro

in Kreta

Kreta to największa grecka wyspa, która od 2002 roku jest członkiem Unii Europejskiej. Tak więc oficjalną walutą na wyspie jest euro.

Heraklion – perła Krety

in Kreta

Największym miastem i ośrodkiem administracyjnym Krety jest Heraklion, często nazywany Iraklionem. Jest to czwarte co do wielkości miasto Grecji.

Syrakuzy – muzeum pod gołym niebem

W południowych Włoszech, na południowo-wschodnich krańcach wyspy Sycylia, oblane wodami Morza Jońskiego, znajduje się miasto Syrakuzy – swego czasu jedno z głównych centrów handlowych świata starożytnego.

Palma de Mallorca - stolica Majorki

Stolicą i największym miastem Majorki jest Palma de Mallorca. Miasto jest jednym z największych centrów turystycznych świata. Znajduje się tu wiele restauracji, barów i dyskotek, w których bawić się możemy do białego rana.

Lanzarote - wyspa zrodzona z ognia i wody

Egzotyczny krajobraz, tropikalna roślinność, romantyczne zachody słońca i intensywny błękit oceanu. Dziś każdy może zwiedzić wzdłuż i wszerz tę wspaniałą, zrodzoną z ognia i wody wyspę – Lanzarote.

Kiedy jechać na Gran Canaria?

Gran Canaria, trzecia co do wielkości wyspa kanaryjska, leży na 27° szerokości geograficznej północnej i jest oddalona o 250 km od afrykańskiego lądu. Należy do „wysp wiecznej wiosny” i można śmiało wnioskować, że warunki klimatyczne są tam przez cały rok łagodne i nie ulegają nigdy skrajnym zmianom.

Kreta - największa wyspa Grecji

in Kreta

Zastanówmy się, kto powinien wybrać Kretę na cel swojej podróży? Jeśli szukasz ciepłego, słonecznego i malowniczego miejsca, tętniącego życiem i pełnego atrakcji, ale jednocześnie niepozbawionego zacisznych zakątków i na dodatek mogącego pochwalić się niebanalną historią – Kreta będzie dla Ciebie kierunkiem idealnym.