Zaledwie 11 km od wybrzeża Morza Karaibskiego położone jest Caracas – stolica i największe miasto Wenezueli. Co takiego w sobie ma, że każdego roku odwiedza je rzesze turystów z całego świata?
Pierwotnie ananasy rosły prawdopodobnie tylko w Brazylii, jednak za sprawą Krzysztofa Kolumba owoc ten szybko rozprzestrzenił się po całej Ameryce Południowej i Środkowej.
Gdy widzimy żółto-niebieskie piłkarskie stroje na tle zielonej murawy, nie mamy już żadnych wątpliwości, że ten wieczór przed telewizorem będzie można zaliczyć do udanych.
Wenezuela leżąca między równikiem a 12° szerokości północnej, stanowi najbardziej wysunięty na północ kraj Ameryki Południowej. Dysponuje bardzo długą linią brzegową wzdłuż Morza Karaibskiego.
Każdy kraj jest inny, niesamowity. Kryje wiele ciekawostek, które nie zawsze są dostrzegalne. Tak też jest z Wenezuelą. Poniżej przedstawiamy listę ciekawostek, które mogą się przydać podczas podróży.
Oficjalną walutą Wenezueli jest boliwar. Jej międzynarodowy kod ISO 4217 to VEB. 1 boliwar dzieli się na 100 centymów, a jego symbol to: Bs. Nieoficjalnie na walutę mówi się bolo.
Obecnie używany real brazylijski został wprowadzony do obiegu przez władze Brazylii w 1994 r. Nazwa „real” jest dwuznaczna i oznacza po portugalsku zarówno słowo „królewski”, jak i „prawdziwy”.
Brazylia to ogromny kraj zajmujący prawie połowę powierzchni Ameryki Południowej i rozciągający się od 5° szerokości północnej do 34° szerokości południowej. Większa część Brazylii znajduje się więc w tropikach.
Mężczyznom Wenezuela kojarzy się przede wszystkim z najpiękniejszymi na świecie kobietami, wyśmienitym rumem i starymi amerykańskimi samochodami, panie zwracają uwagę na uśmiechnięte twarze lokalnych mieszkańców, wspaniałe plaże i elektryzującą muzykę.
Gorące wody Oceany Atlantyckiego, piłka nożna i huczny karnawał – dla większość z nas to pierwsze skojarzenia z Brazylią. Jakie jeszcze symbole kryje ten słoneczny kraj?